Jak to działa
Chcesz wiedzieć więcej ?

Sprawdź poniższe informacje:

Weryfikacja dokumentacji pojazdu
Rzeczoznawca sprawdzi wszystkie udostępnione przez sprzedającego dokumenty pojazdu. Zostanie wykonana dokumentacja fotograficzna abyś mógł również się im przyjrzeć. Na podstawie dokumentów zostaną wprowadzone podstawowe informacje do raportu.

Kontrola zewnętrznej karoserii pojazdu
Badanie elektronicznym miernikiem lakieru. Jeśli wskazane wartości pomiarów będą odbiegać od standardów dla danego pojazdu lub różnić się od siebie rzędem wielkości kilkudziesięciu do kilkuset mikrometrów, istnieje prawdopodobieństwo, że określony element poszycia pojazdu mógł być wymieniony, ponownie lakierowany lub naprawiany. Pomiary powłoki nie muszą w 100% oznaczać, że pojazd uczestniczył w zdarzeniu drogowym. Różnice grubości pomiędzy poszczególnymi elementami mogą się również zdarzać w przypadku aut fabrycznie nowych.
Badanie szczelin między elementami karoserii. W przypadku wymiany jednej części karoserii bardzo trudno jest uzyskać tą samą wielkość szczelin co w pojeździe, w którym była ona zamontowana fabrycznie.
Sprawdzenie działania oświetlenia pojazdu oraz ich uszkodzeń.

Opis szyb pojazdu
Weryfikacja oryginalności szyb (nazwa handlowa, kod daty produkcji). Rzeczoznawca napisze jeśli uzna, że któraś szyba była wymieniana. W połączeniu z niezgodnością powłok lakierniczych może to świadczyć o poważniejszym wypadku pojazdu.

Kontrola felg i ogumienia
Opis felgi, opis opony, pomiar stopnia zużycia bieżnika (każda opona w trzech miejscach), nazwa, kod daty produkcji.

Kontrola wnętrza pojazdu
Ocena stopnia zużycia elementów wnętrza. Oględziny mogą sugerować ingerencję w przebieg pojazdu. Otrzymasz również fotografię widocznych wad wnętrza pojazdu, przetarć, zarysowań, przepaleń.
Sprawdzenie poprawnego funkcjonowania elektrycznych i mechanicznych elementów użytkowych wnętrza pojazdu. Niesprawność któregoś z powyższych elementów może narazić Cię na wysokie koszty naprawy. Nasz rzeczoznawca sprawdzi je korzystając z Check Listy naszego raportu.

Kontrola komory silnika i bagażnika
Kontrola stanu wybranych płynów eksploatacyjnych. Weryfikacja komory silnika oraz komory bagażnika pod kątem napraw blacharskich. Weryfikacja widocznych wycieków z silnika oraz jego pracy. Rzeczoznawca, który dokona oględzin zaznaczy w raporcie, jeśli usłyszy na przykład niepokojące odgłosy wydobywające się z pracującego silnika. W takiej sytuacji zaleci sprawdzenie silnika w profesjonalnym warsztacie.

Jazda testowa
Sprawdzenie pracy silnika, zawieszenia, sprzęgła, skrzyni biegów, układu wspomagania, poprawność toru jazdy, weryfikacja pracy układu hamulcowego, amortyzacji. Rzeczoznawca zidentyfikuje ewentualne stuki, niepokojące hałasy i wibracje. Jeśli coś jest nie tak z użytkowaniem pojazdu, rzeczoznawca z dużym prawdopodobieństwem to wychwyci.

Fotogaleria elementów pojazdu
Kilkadziesiąt do kilkuset zdjęć kontrolowanych elementów. Zdjęcia wykonywane w sposób ujawniający wady pojazdu.

Kontrola podwozia w warsztacie samochodowym lub stacji kontroli pojazdów

Kontrola elementów zawieszenia, elementów gumowych, uszczelek, układu wydechowego, osłon, przewodów hamulcowych, luzów, wycieków, elementów płyty podłogowej, pasa przedniego oraz progów. Oględziny podwozia odbywają się w sprawdzonych warsztatach samochodowych współpracujących z mobilEkspertem. Weryfikacja podwozia występuje w pakiecie typu COMPLEX i MAXI TEST.

Komputer diagnostyczny
Sprawdzenie pod kątem błędów silnika i widocznych śladów ingerencji w przebieg pojazdu. Przyczyną błędów mogą być poważne usterki silnika bądź jego osprzętu. Sprawdzenie komputerem występuje w pakiecie typu MAXI TEST.

Rozkodowanie numeru VIN – raport dodatkowy
Parametry - zależne od informacji jakie zostały umieszczone przez producenta.
Przeglądy - lista znanych przeglądów w Stacjach Kontroli Pojazdów.
Przebiegi - informacje zbierane od instytucji i firm oraz z portali aukcyjnych i ogłoszeniowych.
Historia sprawdzeń VIN danego pojazdu.
Dane producenta.
Opcje wyposażenia.
Raport zawiera dane z wybranych lub z wszystkich wymienionych modułów – w zależności od ich dostępności.

Sprawdzenie obecności pojazdu w europejskich bazach pojazdów skradzionych
Wyniki przeszukania baz pojazdów poszukiwanych i skradzionych w większości krajów Europy.


Dodatkowe informacje:
Co zyskasz | Co znajdziesz w raporcie | Kto sprawdzi | Jak sprawdzi


SPRAWDŹ OFERTĘ