FAQ
Najczęściej zadawane pytania

Tutaj odpowiadamy na częste zapytania z Państwa strony.

"To ile będzie kosztowała dobra opinia? Proszę Pana, gdybym robił takie rzeczy, to nie pracowałbym od dwudziestu lat w branży". Cytat z rozmowy jednego z naszych rzeczoznawców ze sprzedającym - doskonale odpowiada na to pytanie. Podstawą powstania naszych usług jest ochrona klienta przed nadużyciem ze strony sprzedającego, gdybyśmy wprowadzali klientów w błąd nasza praca nie miałaby sensu.

Rzeczoznawca ma minimum pięć lat doświadczenia w branży motoryzacyjnej (średnio około 20 lat), najczęściej jest to pasjonat motoryzacji, zawodowy rzeczoznawca samochodowy, mechanik lub diagnosta.

Najlepiej jest od razu poinformować sprzedającego o przyjeździe naszego rzeczoznawcy. Doradca naszej firmy zawsze w pierwszym kontakcie informuje sprzedającego o czynnościach jakie zostały nam zlecone. Zawartość raportu ani dane zamawiającego nie zostają przekazane sprzedającemu.

Ponieważ świadczymy usługi na terenie całej Polski, można zawsze wskazać nam inny pojazd do oględzin znajdujący się w dowolnym miejscu w kraju. Jeśli w między czasie kupisz auto we własnym zakresie, zwrócimy Ci niewykorzystane środki.

Wszystkie nasze usługi stanowią minimalny koszt w stosunku do wartości samochodu. Masz jasną informację, czy warto kupować pojazd. Będziesz wiedzieć na jakie dodatkowe koszty może narazić Cię samochód, który planujesz kupić.

Nie tracisz pieniędzy na niepotrzebny dojazd (średnio 45 zł za każde przejechane 100 km)

Nie tracisz czasu na niepotrzebną jazdę – możesz wykorzystać ten czas na coś innego, zyskujesz spokój.

Nie tracisz dodatkowych pieniędzy na „fachowca” lub nie zajmujesz czasu „szwagrowi” (minimum 100 zł mimo braku pewności zachowania jakości takiej pomocy).

Jeśli planujesz sprawdzenie auta samemu a nie znasz się na tym, niestety ryzykujesz kilkadziesiąt % wartości pojazdu.

Cena raportu jest niewielka w stosunku do ilości wykonywanych czynności i ich jakości – raport powie Ci czy auto jest bezpieczne w późniejszym użytkowaniu!

Cena sprawdzenia pojazdu w alternatywny sposób od 250 zł do kilkudziesięciu tysięcy złotych (w przypadku jeśli przeoczysz poważną wadę).

Oględziny rzeczoznawca wykonuje bez udziału zamawiającego usługę. Efektem oględzin jest raport w formie elektronicznej przesłany na adres mailowy wskazany w formularzu zamówienia.

Dojazd jest wliczony w cenę usługi. Możesz wskazać samochód w całej Polsce.

Rzeczoznawca nie jest uprawniony do decydowania w imieniu klienta o rezerwacji pojazdu ani wpłaty zaliczki. Oględziny wykonujemy w sposób absolutnie bezstronny, nigdy nie uczestniczymy w transakcji.